O nas

Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do naszej Poradni Stomatologicznej służącej Państwu już od przeszło 15 lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo standardowe usługi stomatologiczne takie jak np. stomatologia zachowawcza, endodoncja, ortodoncja, protetyka, implantologia, ozonoterapia, jak i leczenie bez wiertła (szwedzki żel - Carisolv) szczególnie polecane dla dzieci. Swoim klientom proponujemy w pełni wyposażony i trzymający najwyższy standard klimatyzowany gabinet oraz miłą obsługę.

 
Naszymi priorytetami są wysoka jakość usług stomatologicznych, bezpieczeństwo oraz długotrwałe efekty leczenia. Stosujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta i proponujemy różne możliwości leczenia stomatologicznego, aby odpowiadały one pacjentowi pod względem medycznym, estetycznym i finansowym.


Misją naszej działalności jest leczenie "człowieka" a nie "przypadku medycznego". Proponujemy pacjentowi kompleksowe leczenie wszystkich nieprawidłowości stomatologicznych, a nie tylko takich, które wymagają natychmiastowej interwencji. Zgodnie z postulatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nasze leczenie ma na celu zapewnienie człowiekowi dobrego stanu fizycznego i psychicznego.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu !

 


Więcej

 

 Zakres naszych usług

Oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt, najnowsze techniki leczenia oraz miłą i fachową kadrę lekarzy specjalistów. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami i technikami dentystycznymi. Wszystkie zabiegi wykonywane są bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym lub przy użyciu żelu Carisolv.


 

Nasza oferta obejmuje między innymi:

 

Stomatologia Zachowawcza

Implantologia

Protetyka

Korona porcelanowa

Most porcelanowy

Wkład koronowo - korzeniowy

Proteza szkieletowa

Naprawa protezy

Podścielenie protezy

Endodoncja

Ortodoncja

Profilaktyka Ortodontyczna

Aparaty Ruchome

Aparaty Stałe

Ozonoterapia

Mezoterapia

Korona porcelanowa pełnoceramiczna

Protezy całkowite (komplet: górna + dolna)

  

Stomatologia Zachowawcza

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Z pojęciem próchnicy wiążą się następujące objawy: począwszy od nieestetycznych plam próchnicowych na zębach, poprzez ubytki twardych częci zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - miazgi, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi i wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu - ukryte ognisko infekcji. Ostatecznym postępowaniem w leczeniu skutków próchnicy jest usunięcie zęba, co jest dużą stratą zważywszy na fakt, że nawet najdoskonalsze uzupełnienie nie zastąpi własnych, zdrowych zębów.

 

 

Implantologia

Brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (nieustanne uczucie niepewności, brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). Od ponad 30 lat idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są IMPLANTY dentystyczne, które:

przywracają pacjentowi piękny, pewny uśmiech

umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów

zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny

zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia

pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez, szlifowanie zębów)

 

 

Protetyka

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne – korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej – bardziej estetyczne). Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się poprawianiem oraz odtwarzaniem prawidłowego układu zębów. Obecnie protetyka oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania, takie jak mosty porcelanowe, protezy szkieletowe. Coraz większego znaczenia nabierają możliwości estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów, które są przebarwione i nieprawidłowo ustawione. W takich przypadkach, dzięki zastosowaniu koron i licówek porcelanowych, możemy uzyskać doskonałe efekty estetyczne i funkcjonalne.

 

 

Korona porcelanowa

Pozwala na odbudowę całkowicie zniszczonego zęba na istniejącym korzeniu. Kolor i przezierność porcelany są dobierane indywidualnie, aby korona była nieodróżnialna od reszty zębów.

 

 

Korona porcelanowa pełnoceramiczna

Korona taka składa się czapeczki wykonanej z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości, na którą napala się licującą porcelanę. Zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek do opracowanych pod korony zębów.

 

 

Most porcelanowy

Most porcelanowy pozwala na odbudowę usuniętego zęba przez wykonanie konstrukcji z połączonych ze sobą koron porcelanowych. Korony i mosty mogą być wykonane w rónorodny sposób i z rónych materiałów.

 

 

Wkład koronowo - korzeniowy

Wkład jest to stałe uzupełnienie protetyczne, które odbudowuje ząb złamany lub ze zniszczoną koronę. Jest to sztyft, odlewany z metalu, który umieszczony w kanale korzenia imituje oszlifowany pod koronę ząb.

 

 

Protezy całkowite (komplet: górna + dolna)

Ruchome uzupełnienie protetyczne, wykonywane przy całkowitym braku uzębienia. Ma do spełnienia odbudowę utraconej czynności żucia, poprawę wymowy, oraz przywrócenie wyglądużą estetycznego.

 

 

Proteza szkieletowa

Delikatna i lekka konstrukcja metalowa zapewnia nieporównywalny komfort w stosunku do grubej plastikowej płyty typowych protez osiadających.

 

 

Naprawa protezy

W ramach gwarancji protez wykonanych w naszym gabinecie za niewielką opłatą dokonujemy ich napraw.

 

 

Podścielenie protezy

Na tej wizycie technik dokłada warstwę akrylu do protezy, co rekompensuje resorpcję kości.

 

 

Endodoncja

Dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. W nowoczesnej endodoncji do leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne - endometry. Są to specjalistyczne narzędzia ręczne lub maszynowe, dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą ciepłej gutaperki. W końcowej fazie stosowana jest diagnostyka RTG. Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.

 

 

Ortodoncja

to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia, prowadzona przez ortodontę (lekarz specjalista w tej dziedzinie), wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd coraz częciej ortodoncja nazywana jest ortopedią szczękową, względnie zachowawczą ortopedią szczękową.

 

 

Profilaktyka Ortodontyczna

Profilaktyka ortodontyczna polega na uwzględnianiu w wychowaniu dziecka czynników wpływających korzystnie na prawidłowy rozwój i wzrost zębów i szczęk oraz eliminowaniu czynników szkodliwych.W przypadku nieprawidłowości ortodonta zaleca wykonywanie odpowiednich ćwiczeń lub leczenie prostymi aparatami.

 

 

Aparaty Ruchome

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez pacjenta. W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych. Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych.

 

 

Aparaty Stałe

Służy do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywaniu i właściwym ustawianiu zębów w łukach zębowych, leczeniu wad zgryzu. Stosuje się odpowiednio do wady pacjenta. zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych. Pozwala na korygowanie wad znacznie poważniejszych niż aparat ruchomy. Zbudowany jest z zamków i pierścieni lub rurek, które są mocowane do szkliwa specjalnym klejem. Do nich mocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, precyzyjnie określoną siłę. Długość noszenia takiego aparatu uzależniona jest od wady. W naszej ofercie leczymy aparatami metalowymi, estetycznymi (ceramicznymi i kryształowymi), i lingwalnymi.

 

 

Ozonoterapia

W miejscu aplikacji wytwarzany jest wysoce reaktywny tlen atomowy w "stanie powstawania", który niszczy natychmiast gatunki prokariotyczne tzn. nie posiadające jądra komórkowego (między innymi bakterie i wirusy) rozkładając ich strukturę.

 

 

Mezoterapia - Medycyna estetyczna

jest tą gałęzią medycyny, która pozwala nam lepiej wyglądać a tym samym lepiej się czuć. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych w odpowiednie miećjsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

 

 


WięcejKontakt

Renata Gensieniec-Lisowiec
lekarz stomatolog
Gabinet Stomatologiczny


81-355 Gdynia

ul. wójta Radtkego 51 lok. 2

 
Telefon

(58) 621 71 68 
Godziny pracy
Poniedziałek:
 
10:00 - 19:00
Wtorek:
 
10:00 - 19:00
Środa:
 
10:00 - 19:00
Czwartek:
 
10:00 - 19:00
Piątek:
 
10:00 - 19:00
Sobota:
 
9:00 - 13:00
Niedziela:
 
nieczynne

                                         

                                

     Partnerzy

stomatologia med24.pl najlepszylekarz.pl najlepszystomatolog.pl